potisk triček a textilu

Trička s potiskem se uplatňují například jako reklamní předmět, firemní oblečení, upomínkový dárek, pracovní oděv pro zaměstnance, teamové oblečení pro spolky, suvenýr, ... Potisk lze aplikovat i na mikiny, čepice, pracovní bundy a montérky, zástěry, ubrusy a na další textil. Po domluvě a zkoušce je možné potisknout i vlastní věci, ale samozřejmostí je, že Vám zajistíme i vhodný textil určený pro potisk. Pro účel potisku využíváme textilu od mnoha výrobců v různých cenových relacích dle potřeby a požadavku zákazníka. 

Zvolená technologie tisku vychází z objednaného množství, požadovaného efektu potisku, barevnosti a složitosti motivu. Potisknout můžeme například jedno tričko na rukávu nebo velké série celopotisku.


Termotisk

Potisk lze realizovat již od jednoho kusu. Motiv který je tvarově vyřezán ze speciální fólie se za určité teploty a tlaku přenese na zvolený textil.

Tomuto předchází výběr základního materiálu - gumového (flex) nebo sametového (flock) vyráběného v několika základních barvách. Na výběr je i reflexní fólii (odrážející světlo) a designová fólii s již předtištěným vzorem. Pro fotografie a více barevné nebo složité motivy využíváme možnosti potisku nažehlovací fólie.


Sítotisk

Technologie sítotisku je vhodná při realizaci většího množství kusů. Při této technologie se skrze speciální síto nanese vrstva barvy na požadované místo nechá se vytvrdit. Sítotiskem lze tisknout i několika barevné motivy. Tato varianta vyžaduje nákladnější předtiskvou přípravu (přípravu tiskových sít) na kterých je motiv tisku jako šablona. Následně se z nich motiv odstraní pro další použití. 


Výšivka a nášivka

Výšivka je luxusněji vypadající variantou k již předešlím technologiím, omezující je pouze velikost stehu a barevná škála nití. Protože se stehy dají vrstvit nebo vypodkládat, lze vytvořit velmi zajímé efekty. Před vyšíváním výšivky je nutné vytvořit vyšívací program, který celé vyšívání řídí.

Nášivka vychází ze základu výšivky, která je včetně obvodové linky vyšitá na samostaný kus látky a následně obstřihnuta.